Kamienica

Najbliżej, bo na co dzień i po sąsiedzku, współpracujemy z KarmaJogą, AsiMiną, Grupą Projektową Tukej, Szkołą Językową Pestka oraz Pracownią Projektową Profil Art. O tym, jak się te miejsca łączą i przeplatają pięknie pisze Asia Bronisławska (do poczytania tutaj: http://silesiasmile.pl/dobra-karma/)

KarmaJoga

(www.karmajoga.pl): Na drugim piętrze, nad Dobrą Karmą swoją siedzibę ma zaprzyjaźniona z nami KarmaJoga. Założycielka szkoły, Ola, uczy jogi metodą Iyengara. Prowadzi zajęcia grupowe, indywidualne oraz warsztaty.
Z Dobrą Karmą jesteśmy już razem dwa lata. I dobrze to wszystko ze sobą gra. Kawa przed jogą, potem joga, i wspólny obiad po jodze, i potem znowu joga 🙂 Taką strukturę ma nasza codzienność. W ciepłej i serdecznej relacji z ludźmi. Cieszymy się, że możemy w taki sposób uczestniczyć w życiu Kamienicy. Polecamy i zapraszamy na każde piętro!, mówi Ola.

Pestka – języki obce

(www.jezykipestka.pl):  Na drugim piętrze mieści się też Pestka, szkoła językowa, którą Edyta Zawiązalec prowadzi w duchu edukacji demokratycznej. Wraz z Drużyną pracujemy w duchu Gestaltowskiego tu i teraz, edukacji demokratycznej, ze szczyptą Callana. Język angielski, którym posługiwać się biegle i swobodnie w mowie uczymy, tą metodą podany fajnie się przyswaja. Jesteśmy też pionierami dopiero co rodzącej się edukacji właśnie takiej i zapraszamy, bo uczymy bezboleśnie na czym ona polega. Delikatnie, na spokojnie, z elementami – To Marta – Ona jeszcze wprowadza starsze struktury standardowego nauczania – bezpiecznie. Ze mną to już tylko jak w Summerhill. Milena – jest pomiędzy. Nasze motto brzmi “We don’t learn, we live the language” A uwierzcie, że angielski w takiej Kamienicy okraszony  pysznym jedzonkiem z Karmy a i z jogą połączony to coś unikatowego. Pochwalimy się też – jesteśmy członkiem European Democratic Education Community.

Pracownia Projektowa Profil-Art

(www. profilart.pl): Zlokalizowana na poddaszu pracownia projektowa autorki wnętrz m.in. Dobrej Karmy.

AsiMina

(www.facebook.com/AsiMinaaa): Działa twórczo w całej karmowej przestrzeni. Nazywam się Joanna Bronisławska aka ASI MINA jestem muzykiem, pedagogiem i aktywistką.W Dobrej Karmie zadomowiłam się kilka lat temu. Czuję się częścią kamienicy i społeczności którą wspólnie udaje nam się tworzyć. Siedzę na poddaszu gdzie gram, śpiewam, piszę, czytam i spotykam się z ludźmi. Schodzę na dół praktykować jogę, złapać oddech, posilić się i nabrać siły do pracy i życia. “This Must Be The Place” (“To Musi Być To Miejsce”)- powtarzam za David’em Byrne’em. Do zobaczenia TUTAJ!, mówi Joanna Bronisławska.

Grupa Projektowa Tukej

(www.tukej.com): I powstają też tukej, w Kamienicy, bardzo dobre projekty identyfikacji i informacji wizualnej 🙂

Przyjaciele

Artur Pławski

(www.arturplawski.pl) – zaprzyjaźniony z nami fotograf, autor zdjęć, które tworzą tę stronę

Typhole – Basia Barbarja Łukasik

(www.behance.net/barbarja) – wciąż z nami współpracująca autorka logo i identyfikacji wizualnej Dobrej Karmy

Studio Bakłażan – projektowanie graficzne

(www.studiobaklazan.pl) – współautorka identyfikacji wizualnej Dobrej Karmy

Rozwojowa Kreska

(www.rozwojowakreska.pl) – szkolenia, warsztaty rozwojowe dla dzieci i dorosłych z elementami arteterapii

Ania Szydlik

(www.medycynachinska.org/specjalisci/anna-szydlik) – zaprzyjaźniona z nami specjalistka z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, akupunktury i ziołolecznictwa

Sangha Zen uczniów Mistrza Kaisena

(www.zazen.pl)

Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie

(www.gestalt.haller.krakow.pl)

Compleo – terapie naturalne

(www.compleo.pl) – katowickie centrum medycyny chińskiej

Sopatowiec – przyjazny dom w górach

(www.sopatowiec.pl) – najbardziej gościnne Miejsce we Wszechświecie 🙂

Aneta Pisz – terapie rodzinne

(www.terapia-rodzinna.pl)